piątek, 12 czerwca 2009

30 dni


Do koncertu pozostał niecały miesiąc. Przypominamy pewną wiadomość, która pojawiła się w internecie jakiś czas temu. Z oficjalnego info prasowego możemy wyczytać:

Black Rebel Motorcycle Club będą imprezować aż 3 dni 


Matki chrońcie swoje córki! Amerykańska formacja Black Rebel Motorcycle Club, jedna z gwiazd Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2009 spędzi w Trójmieście aż 3 dni. Niegrzeczni chłopcy, wierni rockowej tradycji mają w Polsce liczną rzeszę fanów. Teraz, po raz pierwszy, na Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę będzie szansa zobaczyć i usłyszeć ich na żywo. 

Zespół bardzo przejął się koncertem w Polsce. Muzycy przygotowują już specjalną oprawę koncertu, a samo widowisko potrwa aż 80 minut. Już dziś wiemy, że będzie ostro i niekonwencjonalnie. Podczas pierwszej wizyty w Polsce zespół spotka się z fanami - rozdawa autografy i podpisze płyty fanów. Będzie więc sporo okazji do tradycyjnego "przybicia piątki". 

Black Rebel Motorcycle Club to muzyczna propozycja dla wszystkich czułych barbarzyńców, którzy cenią sobie męskie wyprawy w nieznane, a zapach spalin i oleju silnikowego nie jest im obcy. Zespół powstał w 1995 roku w San Francisco (w 1999 roku przenieśli się do Los Angeles). Założyło go trzech "gniewnych ludzi" - Robert Levon Been alias Turner (gitara, bas, wokal, gitara basowa, pianino), Peter Hayes (gitara basowa, bas, wokal, syntezatory) i Nick Jago (perkusja). Obecnie na perkusji gra Leah Shapiro. Inspirują się twórczością zespołów brytyjskich z wczesnych lat 90. (Ride, Stone Roses, The Jesus & Mary Chain, My Bloody Valentine). W tekstach nie unikają politycznych aluzji. Grają gatunek potocznie określany jako indie rock. 

Przypomnijmy, że wśród gwiazd zagranicznych, które wystąpią 11-12 lipca 2009 r. w Gdańsku znalazły się: Joss Stone, Black Rebel Motorcycle Club, Katie Melua, Kat Deluna, Ringside i Mumiy Troll. Wśród polskich gwiazd na scenie festiwalu pojawią się Golden Life, Afromental, Manchester, Patrycja Markowska i Ziemianie. 

Zespół Prasowy Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2009

2 komentarze: