czwartek, 18 czerwca 2009

Festiwalowa scena, a w zasadzie dwie

Pojawiło się info dotyczące powstajacej sceny festiwalowej:

Organizatorzy Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2009 zaczynają budować ogromną scenę główną, która stanie na gdańskim Placu Zebrań Ludowych (Brama Oliwska). Do Trójmiasta zaczynają powoli zjeżdżać tiry ze sprzętem.

- Mamy się czym pochwalić. Mamy nadzieję, że te liczby przemówią do wyobraźni – mówi Radek Nałęcz, rzecznik muzyczny Festiwalu.

Scena Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę jest jedną z największych w Polsce. Sam podest sceny głównej to ponad 500 m2 powierzchni. Podest musi pomieścić sprzęt niezbędny do realizacji Festiwalu, a przede wszystkim artystów, muzyków, tancerzy i dawać swobodę ekipie technicznej. Planowana wysokość sceny Festiwalu to ponad 14 metrów wysokości, ale niewykluczone, że tych metrów będzie jeszcze więcej. Po bokach sceny znajdzie się miejsce na ogromne głośniki, które spowodują, że Plac Zebrań Ludowych w weekend 11-12 lipca będzie najbardziej głośnym miejscem na całym Pomorzu. Atmosferę Festiwalu i wyjątkowy charakter każdego koncertu będą tworzyć i podkreślać profesjonalne wizualizacje oraz gra świateł.

- Przygotujcie się zatem na ferię barw oraz potężną moc płynącą z systemów nagłośnieniowych. Scenę, sprzęt muzyczny, nagłośnieniowy, oświetlenie, elementy infrastruktury przewiezie około 30-stu tirów. Do tej liczby warto dodać przynajmniej tyle samo autokarów i busów, które bezpiecznie dowiozą artystów, muzyków, tancerzy, obsługę techniczną – mówi Nałęcz. - Dla fanów muzyki organizatorzy mają jeszcze jedną niespodziankę: na terenie Festiwalu powstanie druga, mniejsza scena. Co się na niej wydarzy? Poinformujemy wkrótce – mówi Przemysław Kuśmierski z gdańskiej Sceny Muzycznej, organizator Festiwalu.

Plac Zebrań Ludowych to również bardzo pojemne miejsce, jeśli chodzi o publiczność. Organizatorzy Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2009 są w stanie przyjąć ponad 20 tysięcy mieszkańców Trójmiasta oraz turystów, którzy w okresie wakacyjnym wypoczywają nad morzem. Na terenie Festiwalu zostaną również dwie trybuny VIP – ta mniejsza pomieści ponad 200 osób.

2 komentarze: